Напівкруглі канали вентиляціїї для овочесховищ

Напівкруглі канали вентиляціїї для овочесховищ

Вентиляція в овочесховище – гарантія збереження вашої продукції

Напівкруглі канали вентиляціїї для овочесховищ
Якісна вентиляція в овочесховище – один з ключових чинників, від яких залежать терміни і ефективність зберігання продукції. Завдяки якісній і грамотно підібраній системі вентиляції зберігаємий продукт не тільки не втратить товарний вигляд, але і збереже корисні властивості. Більш того, сучасні системи вентиляції дозволяють створювати оптимальний клімат в сховище, а також зроблять його більш адаптивним, адже з їх допомогою можливо змінювати вологість в приміщенні для досягнення необхідних умов для різних типів продуктів.

Замовте безкоштовну консультацію:

  Вентиляція в овочесховище: основні види

  При проектуванні складського приміщення в першу чергу варто враховувати який продукт і в якій кількості буде закладений на зберігання, в якому регіоні буде побудовано сховище, а також як довго Ви збираєтеся зберігати продукт. Виходячи з цих чинників вибираються розміри ангара, матеріал теплоізоляції, спосіб зберігання (контейнерне або насипом), вид охолоджуючої і вентиляційної систем.

  Вентиляція та охолодження складського приміщення є непрямим, але найважливішим критерієм для формування цін на збережену продукцію, адже чим краще підібрано обладнання для зберігання, тим краще буде збереження продукту і його товарні якості по завершенню зберігання. Тому питань вентиляції і охолодження потрібно приділяти першочергову увагу навіть в разі реконструкції і модернізації старих сховищ або обладнанню під сховище спочатку не пристосованого приміщення.

  Чому вентиляція овочесховищ так важлива? В процесі зберігання плодоовочева продукція продовжує «дихати», виділяти СО2. При недостатній циркуляції повітря вологість в камері сховища підвищується, продукт починає пітніти, а незабаром і гнити. Рекомендовані умови зберігання для різних видів плодоовочевої продукції (а іноді і для різних сортів одного продукту) різні і коливаються досить в широкому спектрі. Так для цибулі рекомендована вологість в сховище не повинна перевищувати 75%, для моркви столової – рекомендована вологість становить 90%, а в разі ж листяних (капуста, салат, зелень) досягає 95% і більше. Домогтися таких показників допоможе тільки якісна вентиляція в овочесховище.

  Природна циркуляція повітря

  Є не кращим варіантом, тому що не дає можливості уникнути утворення зон застою повітря. Використання перемішуючиш вентиляторів допомагає мінімізувати цю проблему, проте не зводить її нанівець, так як повітря все одно розподіляється нерівномірно в товщі продукту. Виключивши утворення застійних зон в незаповненому обсязі камери, Ви, тим не менш, не можете забезпечити рівномірне надходження повітря всьому продукту. Особливо гостро ця проблема стосується навального зберігання, адже при, здавалося б, доброму провітрюванню верхніх шарів продукту, нижні все ж можуть не отримувати достатньо повітря і пітніти. Щоб вирішити дану проблему слід задуматися про застосування різних видів примусової вентиляції.

  Примусова вентиляція

  На сьогоднішній день існує декілька видів припливно-витяжної вентиляції, найпопулярнішими з яких в овощехраненіі вважаються комплексні системи активної вентиляції, що включають в себе установку автоматизованих припливних і витяжних люків для підмішування зовнішнього повітря в камеру, і підлогові вентиляційні канали . До переваг даних технічних рішень в першу чергу варто віднести:

  • позбавитись застоїв повітря в камері;
  • підтримка природньої (сезонної) вологості в камері;
  • забезпечення оптимального клімату в камері, виходячи з показників датчиків;
  • мінімізація енерговитрат (адже при правильно підібраній активної вентиляції, Ви можете значно скоротити експлуатаційні витрати холодильного обладнання).

  Монтаж примусової вентиляції овочесховища

  Залежно від виду зберігаємого продукту, його способу зберігання і габаритів складського приміщення підбирають оптимальну систему примусової вентиляції. Розглянемо найефективніші.

  Комплексна система активної вентиляції

  Монтаж даної системи доцільніше проводити на етапі будови, адже конструктив даного рішення передбачає установку припливних і витяжних люків (кількість Напівкруглі канали вентиляціїї для овочесховищ їх розраховується виходячи з обсягів камери і маси зберігається продукту), розміри яких варіюються поблизу 3000х1000мм. Це повністю автоматизована система, що не передбачає наявності спеціально навченого оператора. Наявність датчиків температури і вологості, встановлених в різних частинах камери (в тому числі в товщі продукту), а також щита управління (можлива комплектація системи віддаленого моніторингу та контролю) дозволяють підтримувати оптимальний умови в камері, і негайно адаптувати роботу люків в залежності від зміни клімату в камері або за її межами.

  Комплексна система вентиляції та охолодження

  Дана установка є універсальним рішенням як для нових камер зберігання, так і для реконструйованих сховищ, і ангарів минулого покоління. Конструктивною особливістю даної установки є її компактність – вентилятори, камера змішувача, компресорно-конденсаторний агрегат, випарник і зволожувач зібрані в єдиному блоці. Дана установка має ті ж перевагами, що і минулий тип, так само використовує зовнішнє повітря для підмішування в камеру, і так само повністю автоматизована.

  Підлогові вентиляційні канали

  Покриття для вент. канали є оптимальним рішенням для зберігання насипом, і можуть бути використані не тільки для вентилювання картоплі, цибулі та промислової моркви, але і для зернових та іншої сільгосппродукції. Основною перевагою даного типу вентиляції є забезпечення оптимального розподілу повітряних потоків в бурти, а так само мінімізація падіння тиску повітряного потоку. Підлогові вентиляційні канали використовуються при реконструкції старих, і при спорудженні нових Напівкруглі канали вентиляціїї для овочесховищ овочесховищ. За геометричному перетину діляться на:

  • круглі;
  • напівкруглі;
  • прямокутні;
  • трикутні;
  • трапецієподібні;
  • у вигляді сегмента.

  Наша компанія пропонує напівкруглі канали для вентиляції овочесховищ власного виробництва. Вони виготовляються з гофрованих сталевих або алюмінієвих елементів. Мають арочну форму, що дозволяє домогтися рівномірного розподілу навантаження, яка створюється насипом овочів. Додатково напівкруглі канали піддаються рифленню, що збільшує їх міцність і стійкість до навантажень. Відмінною особливістю підлогових каналів нашого виробництва є те, що всі отвори і сполучні краю спрямовані всередину, щоб гострі краї металу не пошкодили продукт.

  Перевагами напівкруглих вент.каналов є:

  • Простота в установці (перетин каналів поступово зменшується, при цьому різні розміри легко сумісні і не вимагають застосування зварювання або інших способів з’єднання при стикуванні);
  • кожен елемент каналу має невелику вагу, тому монтаж всієї лінії може бути виконаний 1-2 робітниками;
  • на відміну від стаціонарних підпільних систем вентиляції монтаж не вимагає виконання капітальних будівельних робіт;
  • можливість багаторазового застосування. По завершенню зберігання конструкція досить просто розбирається;
  • елементи систем легко очищаються і піддаються дезінфекції, що забезпечує високу ступінь збереження наступного врожаю, закладеного на зберігання;
  • у розібраному стані вентиляційний канал напівкруглої форми займає мінімум складських приміщень;
  • канали напівкруглого перетину можуть підключатися до будь-якого експлуатується на складах вентиляційного обладнання;
  • простий і швидкий монтаж, що дозволяє підготувати складське приміщення до приймання товару в короткі терміни.
  • використання системи активної вентиляції дозволяє збільшити висоту насипу (зберіганні) до п’яти – шести метрів.
  • нівелювання різниці між температурою всередині маси продукції і температурою повітря в приміщенні сховища, між температурами безпосередньо в товщі продукції, що зберігається (між верхнім і нижнім шаром), за рахунок чого зменшується запотівання верхнього шару насипу;
  • при активній вентиляції зменшується ураженість вірусними і грибковими хворобами, що є цілком поширеним явищем при природній вентиляції.

   

  Оставьте свой номер телефона и мы моментально перезвоним вам!

  Запрос успешно отправлен
  мы перезвоним вам в течение 5 минут!