Довгострокове зберігання цибулі дуже тонкий і делікатний процес. В першу чергу тут варто згадати про збір та попередню підготовку продукції, що закладається на зберігання.
Згідно з ДСТУ 3234-95 «Цибуля ріпчаста свіжа. Технічні умови» і рекомендацій лідуючих аграріїв Європи, збір цибулі необхідно проводити в суху погоду, коли у 50% рослин і більше листя цибулин пожовкли і опустилися. Після прибирання передбачається період сушіння цибулі (від 1 до 10-14 діб в залежності умов сушіння — на поле або в спеціальних сховищах, в потоці повітря, циклами з температурним режимом 30-40⁰С, 45-46⁰С, 30-40⁰С) до значень вологості верхніх лусочок цибулин 14-16%.
Придатними до зберігання вважаються цибулини, що відповідають вимогам і нормам для товарних сортів, зазначених у ДСТУ 3234-95.
Умови зберігання цибулі регламентуються ДСТУ ISO 1673-2002 «Цибуля ріпчаста. Керівництво зі зберігання» і можуть варіюватися в залежності від технологічної фази зберігання, специфіки сорту, виду сховища. Температура в загальному випадку не повинна відхилятися від заданих значень більш ніж на ± 1⁰С, а вологість на ± 5%. При цьому параметри сховища перевіряються і регулюються щодня, а якість продукції, що зберігається — кожні 7-10 днів, протягом усього періоду зберігання.
Оптимальною температурою для тривалого зберігання ріпчастої цибулі прийнято вважати 0 ± 1⁰С, вологість в сховище при цьому підтримують на рівні 70-75%, а циркуляція повітря повинна забезпечувати не менше ніж 20-30 змін обсягу незаповненого сховища на годину.
Для підтримки необхідних параметрів у сховищі, а також для раціоналізації енергоресурсів рекомендуються до використання системи активної вентиляції.
В кінці січня 2016 року компанія «Холод-Інжиніринг» завершила будівництво овочесховища ємністю 2 500т, оснащеного системою активної вентиляції. Дана система є частиною конструкції сховища і використовується для підмішування зовнішнього повітря. Так само нашим інженерним складом в цьому проекті було передбачено використання холодильного обладнання. Як джерело холодопостачання була використана мультикомпрессорні станція на базі трьох напівгерметичних поршневих компресорів Bitzer (Німеччина), конденсатор Thermofin (Німеччина), а так само повітроохолоджувачі аграрної серії Kelvion (Goedhart — Чехія) із двосторонньою роздачею повітря.
Вашій увазі пропонуються фото об’єкта, починаючи з перших етапів будівельних і монтажних робіт: